27.04.2017/09:44

McDonald's liczy, że dostawy posiłków do domu powstrzymają odpływ klientów

McDonald's ogłosił plany uruchomienia dostaw zamówionych produktów do domów klientów w kolejnych krajach. Firma świadczy już takie usługi w takich krajach jak Chiny i Singapur, obecnie przymierza się do Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Kanady. Dostawy mają powstrzymać odpływ klientów.

Przedstawiciel giganta fast-food oświadczył, że w związku z szybkim rozwojem usług dostaw żywności do domu w tych krajach tworzą się wyjątkowe perspektywy rozwoju. „Ze względu na skalę naszej działalności McDonald's ma wyjątkową pozycję startową, aby stać się liderem w zakresie dostaw do domu” – czytamy w oświadczeniu.

Dzięki faktowi, że na pięciu największych rynkach firmy większość konsumentów mieszka w odległości nie do pięciu kilometrów od najbliższej placówki sieci, możliwe jest dostarczanie do domów jeszcze gorących dań. „Jedną z najbardziej znaczących szans na przełom w biznesie restauracyjnym jest gwałtowny rozwój dostaw. Dzięki nowym technologiom zmienił się nie tylko sposób składania zamówień, ale także pakowania, śledzenia przesyłek i odbioru żywności oraz kontroli nad całym procesem” – przekonują przedstawiciele firmy.

McDonald's jest już jednym z największych operatorów usługi dostaw żywności do domów na świecie, sprzedając wysyłkowo jedzenie o rocznej wartości ponad miliarda dolarów, głównie w Chinach, Korei Południowej i Singapurze. W Chinach biznes przesyłkowy potroił obroty od startu w 2008 r. Tylko w 2016 r. obroty wzrosły o 30%.

Firma zatrudnia własnych kierowców w Chinach i Singapurze, ale testuje też rozwiązania partnerskie, na przykład na Florydzie współpracuje z Uberem. Plany rozwoju dostaw do domu mają stać się remedium na spadającą sprzedaż. Od 2012 r. firma straciła aż 500 mln klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.