09.09.2019/10:30

McDonalds Polska wprowadzi w ponad 400 restauracjach nowy system zarządzania personelem

Firma Reflexis Systems, obsługująca transakcji w punktach sprzedaży detalicznej w czasie rzeczywistym i rozwiązań w dziedzinie zarządzania personelem, ogłosił dziś, że McDonald's Polska oraz jego franczyzobiorcy wprowadzą pakiet rozwiązań systemu zarządzania kadrami Reflexis. Nowe mobilne rozwiązanie ułatwi dostosowywanie się do zmian w przepisach prawa pracy, pomoże zmniejszyć rotację zatrudnienia i usprawni planowanie grafiku zgodnie z przewidywanym zapotrzebowaniem.

Wśród wybranych przez McDonald's rozwiązań są m.in. system do tworzenia grafików Workforce Scheduler narzędzia do rejestrowania czasu pracy Time & Attendance, samoobsługowy system dla pracowników Employee Self-Service, zaawansowane narzędzia do analizowania i raportowania Advanced Analytics & Reporting oraz funkcjonalności mobilne, które zapewniają dostęp do oprogramowania z dowolnego miejsca. Rozwiązania powstały z myślą o tym, by usprawnić zarządzanie pracą 25 tysięcy polskich pracowników McDonald's, ale mają także za zadanie ułatwianie dostosowywania się firmy do zmian  przepisów regulujących kwestie zatrudnienia.

Jako jeden z największych pracodawców w Polsce, McDonald's doskonale zna zarówno wyzwania związane z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników, jak również z dostosowaniem swojej pracy do dynamicznie zmieniających się przepisów. Dlatego restauracje McDonald's wymagają kompleksowego rozwiązania w dziedzinie zarządzania personelem, które pomoże usprawnić działania kadrowe tak, aby zmianę na lepsze odczuli nie tylko dyrektorzy i kierownicy wyższego szczebla, ale wszyscy pracownicy restauracji. Potrzeba optymalizacji w tym obszarze wynika z ambitnych założeń McDonald's dotyczących dynamicznego rozwoju w regionie.

Obecnie McDonald's Polska stosuje mniej zaawansowane metody planowania, takie jak arkusze kalkulacyjne, przez co rozkład pracy nie zawsze jest optymalny. Rozwiązania Reflexis w dziedzinie zarządzania personelem pozwalają na regularne aktualizowanie obowiązującego prawa pracy, dzięki czemu pracodawca ma gwarancję, że obowiązujące przepisy będą stosowane jednakowo we wszystkich restauracjach.

Jak powiedział Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald's Polska:  - W naszej działalności bardzo ważne jest planowanie pracy i zarządzanie zespołami pracowników. Nasi franczyzobiorcy już czekają na wprowadzenie systemu planowania. Nowe narzędzia pozwolą nam tworzyć skuteczne i dokładne prognozy dla każdej restauracji. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio dobrać liczbę pracowników i powierzyć im właściwe zadania w restauracji. To przyczyni się do optymalizacji kosztów pracy i zwiększy szybkość obsługi, a co za tym idzie zadowolenie naszych gości. Mamy nadzieję, że również nasi pracownicy docenią to nowe, praktyczne rozwiązanie.

Na poprawę nastrojów wśród pracowników z pewnością wpłynie aplikacja Employee Self-Service. Dzięki niej pracownicy zyskają dostęp do szeregu udogodnień, takich jak łatwiejsze układanie grafików, zmiana godzin pracy czy składanie wniosków o urlop. Wprowadzając rozwiązania usprawniające komunikację, McDonald's ma nadzieję zmniejszyć rotację zatrudnienia i obniżyć koszty rekrutacji. Kierownicy restauracji spędzą mniej czasu nad planowaniem grafików, spadnie ryzyko zbyt dużej lub niewystarczającej liczby pracowników na zmianie, a standardy obsługi gości w restauracjach znacznie wzrosną.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.