16.11.2020/19:28

MediaExpert ostrzega przed sieciowymi oszustami

Sieć elektromarketów ostrzega przed pojawiającymi się stronami internetowymi, które podszywają się pod e-sklep MediaExpert. Oszuści nasilają aktywność w trakcie pandemii i przed świętami.

Kolejny detalista, prowadzący sklep internetowy, jest wykorzystywany przez oszustów, którzy próbują okradać konsumentów. Sieć MediaExpert ostrzega:

„Drodzy Klienci, ostrzegamy, że w sieci pojawiły się strony podszywające się pod nasz sklep internetowy. Zalecamy by zachować ostrożność w dokonywaniu zakupów przez strony internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd wykorzystują nieuwagę kupujących.” – alarmuje detalista w mediach społecznościowych.

Jeden z fanów sieci, zorientowany w niuansach sieciowego bezpieczeństwa, podpowiada sposób obrony:

„Wystarczy zwracać uwagę na pasek adresu URL w przeglądarce (powinna być kłódka) oraz na dole strony (po najechaniu kursorem na dowolny odnośnik na stronie widać URL docelowy).” – doradza FazZi.

Ataki e-oszustów nasilają się od początku pandemii, gdy wielu nowych – często słabo obeznanych w sieciowych realiach – internautów korzysta z e-zakupów. Eksperci ostrzegają, że w przedświątecznym szczycie zakupowym ataki sieciowych przestępców mogą być coraz liczniejsze. W ostatnich miesiącach oszuści próbowali wykorzystać klientów m.in. sieci Ikea, Biedronka, Rossmann, a także InPostu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także