29.06.2018/12:40

Men At Work zostaną bez pracy – bankructwo holenderskiej sieci odzieżowej

Po krótkiej walce holenderska sieć sklepów odzieżowych ogłosiła bankructwo. „Ludzie przy pracy” pozostaną bez pracy. Upadłość dotyczy holenderskiego oddziału, losy belgijskiego nie są jeszcze przesądzone – informuje belgijski serwis Retail Detail.

W ubiegły piątek firma zamknęła swój sklep online. Sklepy stacjonarne wciąż jeszcze działają. Kurator próbował utrzymać sieć na powierzchni, ale nie widział szans jej przetrwania i zgłosił do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości – relacjonuje Retail Detail.

Zarządca próbuje obecnie ocalić choć część biznesu. Będzie chciał utrzymać w ruchu kilka największych sklepów, aby wyprzedać zgromadzone w magazynach zapasy. Musi jednak uzyskać na to zgodę dostawców. Docelowo wszystkie 27 sklepów w Holandii ma być zamkniętych. Sieć ma jeszcze trzy sklepy w Belgii, które działają jako osobna spółka, wydaje się jednak wątpliwe, by przetrwały samodzielnie.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.