21.05.2019/08:12

Mere jednak w Polsce? Rosyjski dyskont szuka pracowników do pierwszego sklepu

Prawdopodobnie w Częstochowie może wystartować pierwszy sklep sieci dyskontowej Mere w Polsce. Operator firmy rozpoczął poszukiwania pracowników.

Mere poszukuje kierownika sklepu z dobrą znajomością j. rosyjskiego. Jeśli byłby to obcokrajowiec - wymagana jest doskonała znajomość języka polskiego. Firma stawia także warunek co najmniej 2-letniego doświadczenia w zarządzaniu sklepem detalicznym.

Przypomnijmy, sieć Mere planowała wejść do Polski w 2018 roku. Jak informowaliśmy na łamach portalu wiadomoscihandlowe.pl, miało powstać 8 sklepów, głównie w południowej Polsce. Docelowo Mere miało uruchomić 105 placówek handlowych. Sieć chciała się rozwijać w dużych i średniej wielkości miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, a także w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu.

Do otwarcia nawet jednego sklepu ostatecznie nie doszło. Już po miesiącu informowaliśmy o rezygnacji firmy z otwarcia placówek. Okazało się, że polski rynek jest dla rosyjskiego operatora zbyt konkurencyjny, m.in. dlatego firma Torgservis, która miała rozwijać nową sieć sklepów, wycofała się z Polski.

W lutym br. sieć uruchomiła jednak sklep w Niemczech - w Lipsku. Firma już zadeklarowała kolejne otwarcia.

Sieć Mere należy do firmy Torgservis, która rozwija tam sieć sklepów pod szyldem Svetofor. Jej właścicielami jest rodzina Sznajderów, a dokładniej dwóch braci, którzy rozpoczęli budowę sieci dyskontów w Krasnojarsku na Syberii. Przedsiębiorcy bardzo dbają o swoją anonimowość, dlatego niewiele o nich wiadomo.

W 1994 roku Sznajderowie utworzyli spółkę Lenkom, która zajmowała się dystrybucją piwa i napojów słabo alkoholowych. Spółka współpracowała z największymi producentami piwa, takimi jak Bałtika, Oczakowo, Heineken i inni. Pod szyldem Svetofor zarządza obecnie siecią ok. 800 sklepów dyskontowych w Rosji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • polka 30.05.2019

    trzymam kciuki aby się udało ,konkurencja byłaby duża,powinni spróbować!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.