14.02.2019/08:03

Merlin rozwiązuje umowę z Krypto Jam

Grupa Merlin poinformowała, że 13 lutego nastąpiło rozwiązanie umowy o współpracy zawartej w sierpniu ub.r. między nią a spółką Krypto Jam.  Umowa dotyczyła tokenizacji lojalności klientów e-commerce w ramach Merlin Group S.A. przez stworzenie programu lojalnościowego mLoyalty, opartego na tokenach użytkowych.

Rozwiązanie umowy nastąpiło na mocy porozumienia stron, nie generując wzajemnych roszczeń oraz zobowiązań finansowych podmiotów w niej uczestniczących, w tym Grupy Merlin - przekazała spółka w komunikacie giełdowym.

- W ocenie spółki, uwzględniającej wielomiesięczną analizę techniczną rynku kryptowalut w ostatnim kwartale 2018 oraz w pierwszych tygodniach 2019 roku, kondycja rynku cyfrowych walut, na którym bazować miały tokeny stanowiące podstawę projektu mLoyalty, nie sprzyja pełnej i efektywnej realizacji zawartych w umowie celów - tłumaczy Merlin.

Przypomnijmy, we wrześniu ub.r. Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group mówił w wywiadzie dla wiadomoscihandlowe.pl, że firma "widzi ogromny potencjał w wykorzystaniu blockchaina w przeróżnych obszarach działalności e-commerce". - Merlin nie będzie blokchainowym Amazonem, ale na pewno stanie się firmą jeszcze bardziej technologiczną niż obecnie - zapowiadał.

Na czym miał polegać program mLoyalty? - Tokeny zbierane za zakupy w naszych sklepach będzie można wymienić na rabat, ale także sprzedać na giełdzie. Wartość tokena będzie się zmieniała w czasie i będzie zależała od kursu na giełdzie. To oznacza, że uczestnicy naszego programu lojalnościowego będą mogli podjąć decyzje: jedni zdecydują się wymienić tokeny na rabat, inni je sprzedadzą, a jeszcze inni będą je trzymać w oczekiwaniu, że ich wartość wzrośnie. To będzie naprawdę nowatorski projekt - zapowiadał Szczepański w rozmowie z naszym portalem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.