30.11.2018/14:19

Metro ma tysiąc sklepów osiedlowych w Rosji

Koncern Metro Cash & Carry otworzył tysięczny sklep w ramach franczyzowej sieci Fasol (ros. fasola) w Rosji. Pod szyldem tej sieci detalista otwiera około 100 sklepów miesięcznie.

Niemiecki koncern handlowy poinformował o otwarciu tysięcznego sklepu sieci Fasol. Pod koniec listopada nowy punkt handlowy o powierzchni 471 mkw. rozpoczął działalność w Krasnodarze – podaje serwis retail.ru.

Koncept osiedlowych sklepów Fasol to odpowiednik polskiego Odido. Dla porównania, w Polsce w ramach tej sieci działa ponad 2 tys. sklepów.

W okresie od lipca do października tego roku, koncern Metro powiększył sieć Fasol o 500 sklepów. Łącznie pod tym szyldem w Krasnodarze działa 15 sklepów, zaś w całym Kraju Krasnodarskim (jednostka administracyjna w Rosji) funkcjonuje 44 punktów handlowych.

Metro powiększa sieć otwierając ponad 100 sklepów miesięcznie. W dalszych planach koncernu rozwój we wszystkich regionach, gdzie sieć jest już obecna.

Metro Cash & Carry działa w Rosji od 2000 roku. Na stronie korporacyjnej firmy czytamy, że zarządza ona 90 centrami handlowymi w ponad 50 rosyjskich regionach. Program franczyzowy Fasol jest skierowany do właścicieli małych i średnich firm detalicznych lub po prostu do przedsiębiorczych osób, które chciałyby prowadzić własny biznes we współpracy z silnym partnerem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.