18.12.2019/11:35

Metro osiągnie 1,5 mld euro ze sprzedaży działalności w Chinach i pozbycia się sieci Real

Dzięki sprzedaży swojej działalności w Chinach i spółki Real, Grupa Metro będzie lepiej przygotowana do skoncentrowania się na swojej podstawowej działalności hurtowej – podaje retailanalysis.igd.com.

Sprzedaż Metro China została potwierdzona – firma Wumei przejęła większość jej udziałów. Oczekuje się, że po zakończeniu transakcji Metro Group otrzyma przychody netto w wysokości ponad 1 mld euro.

Metro potwierdziło również, że prowadzi rozmowy na temat sprzedaży sieci Real, przy czym oczekuje się, że sprzedaż ta będzie warta ok. 500 mln euro. 1,5 mld euro umożliwi grupie nowe inwestycje i skoncentrowanie się na podstawowej działalności Cash & Carry. Firma zapowiada, że po zakończeniu wymienionych transakcji, ponad 70 proc. jej obrotów będzie pochodzić ze sprzedaży hurtowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.