25.06.2020/12:25

Metro zakończyło proces sprzedaży sieci Real

Metro AG ogłosiło dzisiaj, że sprzedaż sieci hipermarketów Real na rzecz SCP Group została zakończona. Teraz Metro w pełni skoncentruje się na handlu hurtowym.

– Zakończyliśmy transakcję zgodnie z planem. Sprzedaż działalności detalicznej kończy naszą długą serię dezinwestycji, z powodzeniem przekształcając Metro w podmiot skoncentrowany całkowicie na handlu hurtowym. Rozpoczęliśmy tę podróż, aby zmaksymalizować nasz potencjał wzrostu i zysków. Już osiągnęliśmy duży postęp, ale jesteśmy podekscytowani szansą na wykorzystanie dodatkowych możliwości, które przed nami stoją – komentuje sprzedaż Reala Olaf Koch, prezes Metro AG. Zapewnia, że jego firma będzie umacniać swoją pozycję na kluczowych rynkach.

Co ciekawe, sklepy Real w ostatnich tygodniach podczas koronakryzysu osiągnęły rekordowe wyniki sprzedaży.

Zgodnie z zawartą umową zawartą pomiędzy Metro a SCP Group, ta druga firma jest obecnie wyłącznym właścicielem stacjonarnej działalności detalicznej Real, firmy cyfrowej, w tym internetowego sklepu real.de i wszystkich spółek powiązanych z Realem. Prawie cały portfel nieruchomości związanych z Realem zostanie przeniesiony na rzecz SCP dziś lub jutro. Wszyscy z około 34 tys. pracowników Reala zostają przejęci na podstawie bieżących umów na istniejących warunkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.