02.08.2017/14:25

Michał Mierzejewski szefem Philip Morris Polska

Michał Mierzejewski został prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Zastąpił Edvinasa Katiliusa, który objął stanowisko wiceprezydenta Strefy Wolnocłowej PMI (Duty Free) z siedzibą w szwajcarskiej Lozannie.

Michał Mierzejewski związany jest z Philip Morris od 2004 roku, w 2008 roku wszedł do zarządu spółki i objął równocześnie stanowisko dyrektora ds. korporacyjnych na Polskę. W 2013 roku obszar ten poszerzono o Kraje Bałtyckie.

–  Philip Morris wprowadzając produkty o potencjale obniżonej szkodliwości, przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95% mniej szkodliwych substancji niż papierosy. Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 r. widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę. Wierzę, że jest to jak najbardziej realne, ponieważ przez ok. 20 lat paliłem dwie paczki dziennie, a od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z IQOS-a – mówi Michał Mierzejewski.

- Philip Morris zapoczątkował największą w historii branży rewolucję opartą na innowacjach i badaniach naukowych. Chcemy, aby Polska dalej miała w niej znaczący udział. Rynek wyrobów konwencjonalnych jest wciąż głównym elementem naszej działalności, ale to z produktami bezdymnymi pragniemy związać przyszłość firmy i branży – dodaje nowy prezes.

Michał Mierzejewski jest jednym z najbardziej doświadczonych menadżerów w globalnych strukturach Philip Morris International. Ceni skuteczność, wyróżnia go umiejętność znajdowania innowacyjnych rozwiązań w różnych aspektach biznesowych oraz zaangażowanie w rozwój swoich współpracowników. Ma analityczny sposób myślenia, szeroką perspektywę i świetnie rozumie potrzeby zmieniającej się branży, co czyni go – według władz koncernu -  idealnym liderem na czas transformacji firmy.

Philip Morris jest największą firmą tytoniową w Polsce, z udziałem w rynku sprzedaży papierosów wynoszącym ok. 40,4%  oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ponad 3000 pracowników na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzi spółka odpowiadająca za sprzedaż, marketing i dystrybucję produktów, nowoczesne centrum produkcyjne, firma odpowiedzialna za kontraktowanie i skup liści tytoniu oraz Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie. Centrum zapewnia wsparcie i obsługę z zakresu finansów, IT, HR i procesów zakupowych dla większości naszych spółek w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firma współpracuje z ok. 2000 polskich plantatorów tytoniu. Fabryka Philip Morris w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat wielkość produkcji papierosów w fabryce wzrosła z 30 mld do ponad 60 mld sztuk papierosów rocznie i dalej się zwiększa. Obecnie ok. 70 proc. produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport. Produkty z Krakowa sprzedawane są na ponad 70 rynkach na całym świecie, również na tych najbardziej wymagających pod względem jakości. Do tej pory Philip Morris zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD. 

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ldz 28.09.2017

    Powodzenia Michał, dobra zmiana tj. Ed time to say good bye.. wreszcie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.