16.08.2018/13:13

Microsoft i Amazon wypuszczają wersję próbną wspólnego asystenta głosowego

Amerykańscy giganci integrują swoje technologie asystenta głosowego. Użytkownicy Cortany i Alexy będą mogli przywoływać nawzajem swoich wirtualnych asystentów za pośrednictwem urządzeń obu firm, uzyskując dostęp do oferowanych przez oba systemy usług – informuje portal The Verge.

W obecnej wersji integracja ma charakter bardzo ograniczony. Komenda “Alexa, open Cortana” uruchomi Cortane na urządzeniu Echo, a “Hey Cortana, open Alexa,” będzie miała analogiczny skutek na komputerach z systemem Windows 10 oraz urządzeniach takich jak interaktywny głośnik Harman Kardon Invoke – czytamy w serwisie The Verge.

Oba systemy uzyskują w ten sposób wzajemny dostęp do niektórych swoich funkcjonalności. Jest to rozwiązanie dość mało wygodne, ale obie firmy pracują intensywnie nad jego udoskonaleniem. Celem jest pełna integracja obu systemów, umożliwiająca użytkownikom każdego z nich korzystanie ze wszystkich funkcji łącznie. Obecnie nie są jeszcze dostępne tak ważne funkcje jak streaming muzyki czy alarmy, będą one jednak systematycznie dodawane.

Źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.