15.06.2018/11:38

Microsoft pracuje nad technologią dla sklepu bez kas. Walmart potencjalnym partnerem projektu

Amerykańskie media obiegła informacja podana przez Reutersa, że Microsoft przystąpił do prac nad własnymi rozwiązaniami technicznymi, które mogą być wykorzystane w samoobsługowych sklepach bez kas. Według źródeł agencji, potentat w dziedzinie oprogramowania komputerów osobistych prowadzi w tej sprawie rozmowy z Walmartem.

Z doniesień Reutersa wynika, że w firmie Microsoft powstał złożony z kilkunastu osób zespół, który pracuje nad nową technologią dla detalu. Pomysł inżynierów polega na podłączeniu do wózków sklepowych specjalnych kamer, które rejestrowałyby zakupy robione przez danego konsumenta. Gdyby ten pomysł się sprawdził, nie trzeba byłoby instalować w sklepie setek kamer, tak jak ma to miejsce w automatycznej placówce bez kas Amazon Go.

Także inne rozwiązania sklepów autonomicznych, testowane przez różne firmy, są bardzo kosztowne. Przykładowo, w placówce Alibaby, pod nazwą Tao Cafe, wykorzystano szereg technologii, w tym kody QR, które skanowane są przy wejściu, a także różne rozwiązania służące do rejestrowania pozycji klientów i towarów.

Mimo kosztów, wiele firm testuje własne pomysły na sklep bez kas. Amerykańska sieć convenience 7-Eleven testuje placówkę 7-Eleven Signature, która uruchomiona została w biurowcu firmy Lotte w Szanghaju. W tym mieście pojawił się też sklep mobilny start-upu technologicznego Wheelys pod nazwą Wheelys Moby Mart. Kolejny futurologiczny koncept sklepu bezobsługowego to chiński Bingobox.

Własne rozwiązania w tym zakresie wypróbowuje Tesco. W marcu 2018 r. pierwszy w Europie Centralnej sklep bez kas otworzyła sieć Saturn.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.