17.02.2017/16:02

Mid Europa Partners ma zgodę na przejęcie sieci Profi

Rumuński urząd antymonopolowy zezwolił funduszowi Mid Europa Partners na przejęcie sieci sklepów Profi. Przypomnijmy, o tym, że MEP porozumiał się odnośnie akwizycji z poprzednim właścicielem Profi, polskim funduszem Enterprise Investors, informowaliśmy w listopadzie.

MEP, właściciel Żabki i Freshmarketu, za rumuńską sieć zapłaci 533 mln euro. To największe przejęcie w historii sektora handlu detalicznego w Rumunii.

Sieć Profi obecna jest w blisko 250 rumuńskich miastach, miasteczkach i wsiach. W 2010 roku Enterprise Investors kupił od założyciela sieci 100 proc. akcji spółki za 66 milionów euro, a rok później zainwestował w jej rozwój kolejne 10 milionów euro. Spółka Profi Rom Food przeszła gruntowną modernizację, reorganizację i szybko otwierała nowe placówki, przez ostatnie dwa lata rozwijając się w tempie ponad 100 sklepów rocznie.

W momencie gdy Enterprise Investors przejmowało Profi, w sieci działało 67 sklepów. Obecnie jest ich już blisko 500, a przychody sieci szacowane są na 400 mln euro. Profi jest dziś jednym z największych pracodawców w Rumunii i zatrudnia blisko 11 tys. osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.