11.05.2019/15:58

Miejska stacja paliw konkurencją dla operatorów prywatnych. Paliwo tańsze o 40 groszy!

W Stalowej Woli od drugiej połowy marca działa... miejska stacja paliw. Eksperyment spotkał się z życzliwym przyjęciem wśród mieszkańców, co nie powinno dziwić, ponieważ tankomat oferuje paliwo znacznie tańsze niż na stacjach dużych koncernów paliwowych.

Jak informuje gazeta.pl, budowa stacji kosztowała 2 mln zł. Powstała w miejscu starej stacji, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Stację, z której korzystać może każdy mieszkaniec, wyposażono w sześć dystrybutorów. Litr benzyny Pb95 oraz oleju napędowego kosztuje średnie o ok. 40 groszy mniej niż na innych stacjach w Stalowej Woli.

Minimalna kwota tankowania to 10 złotych. Za paliwo płaci się gotówką albo kartą, w urządzeniu przypominającym z wyglądu bankomat. Stacja czynna jest 24 godziny na dobę.

Władze Stalowej Woli zapewniają, że mają w planach uruchomienie kolejnych miejskich stacji paliw.

Czytaj więcej na gazeta.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.