02.01.2018/14:14

Mikroprzedsiębiorstwa z obowiązkiem wysyłania JPK. To ostatnia szansa na wyrobienie podpisu

Od 1 stycznia przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego obejmują także mikroprzedsiębiorstwa, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze. Aby wysłać tego typu dokument do urzędu skarbowego, potrzebny jest podpis elektroniczny lub profil zaufany w systemie ePUAP. Część przedsiębiorców musi go dopiero wyrobić. Czasu zostało niewiele.

O zmianach przypomina interia.pl. Mikroprzedsiębiorcy są zobligowani wysyłać pliki, dotyczące ewidencji VAT. Do tej pory takie rozwiązanie dotyczyło tylko firm z sektora MŚP. Taki plik można dostarczyć fiskusowi na dowolnym nośniku, lecz najszybciej będzie go wysłać przez Internet. Do tego potrzebny będzie jednak podpis elektroniczny. Zdaniem Elżbiety Włodarczyk, dyrektor linii biznesowej w Krajowej Izbie Rozliczeniowej mikroprzedsiębiorcy, którzy nie posiadają jeszcze e-podpisu, powinni zaplanować jego zakup w możliwie szybkim terminie. - To ważne, gdyż pliki JPK_VAT będzie trzeba składać co miesiąc, a więc pierwszy z nich należy przesłać do urzędu już w lutym. Co więcej, dotyczy to również tych podatników, którzy rozliczają VAT kwartalnie – przyznała w rozmowie z Interią.

Więcej na biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.