29.05.2018/14:40

Mila już w rękach Eurocashu. Firma sfinalizowała transakcję

Eurocash sfinalizował 29 maja operację przejęcia sieci Mila. Firma zakupiła za 350 mln złotych 100 proc. udziałów w spółce, która posiada 187 sklepów spożywczych.

Formalnie Eurocash zakupił 100 proc. udziałów w spółce Domelius Limited z siedzibą na Cyprze oraz spółkami zależnymi od Domelius - Mila Holding, Mila SA, Investpol 700 Mila SA oraz Koja-Mila SA.

Jak poinformowano w komunikacie, wartość transakcji wynosi dokładnie 350 mln złotych, przy czym nie obejmuje ona wartości nieruchomości. Te nie zostaną przejęte przez Eurocash.

Firma zadeklarowała, że łączne przychody ze sprzedaży Mili w 2017 roku wyniosły 1,48 mld złotych.

Formalne przejęcie było możliwe dzięki bezwarunkowej zgodzie, jakiej udzielił UOKiK w połowie maja.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że sklepy sieci franczyzowych Grupy Eurocash (Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek) rywalizują ze sklepami przejmowanej przez grupę sieci Mila aż na 21 lokalnych rynkach. Postępowanie UOKiK przeszło wówczas do drugiej fazy, ponieważ niezbędne okazało się przeprowadzenie badania rynku. UOKiK musiał przede wszystkim sprawdzić udziały rynkowe uczestników transakcji oraz ich konkurentów. Pozwoliło to na ocenę, czy koncentracja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.