28.05.2018/12:22

Milarex chce w ciągu roku podwoić produkcję wędzonego łososia

Wędzarnia ryb Milarex, założona przez Jerzego Malka, byłego właściciela i prezesa Morpolu, zamierza podwoić swoje moce produkcyjne. Wspierana przez fundusz inwestycyjny Summa Equity firma powiększy swój zakład produkcyjny w Słupsku, tak aby osiągnął zdolności przerobowe do 35 tys. ton gotowego produktu rocznie – powiedział prezes firmy Thomas Farstad portalowi branżowemu Undercurrent News.

Rozbudowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Budynek będzie gotowy do lata 2019 r., następnie trwać będzie stopniowa instalacja nowych urządzeń. W 2018 r. prognozowane przychody Milarexu to „znacznie ponad” 100 mln euro, a wolumen przerobionego surowca wniesie od 15 do 20 tys. ton. Dzięki przebudowie, zdolności produkcyjne zakładu w Słupsku „mniej więcej podwoją się” – zapewnia Farstad w rozmowie z serwisem Undercurrent News.

Milarex stawia raczej na rozwój organiczny, jednak firma jest otwarta także na ewentualne akwizycje, jeśli nadarzy się odpowiednia okazja. Generalnie, w rozdrobnionym sektorze wędzonego łososia widać potrzebę fuzji i przejęć. Zdaniem Farstada wędzarni jest w Europie bez liku – liczących się firm jest szacunkowo od 50 do 100 – i należy się spodziewać konsolidacji, w której być może udział weźmie Milarex.

W przypadku Milarexu, akwizycja mogłaby być sposobem na wejście na rynek Stanów Zjednoczonych. Firma sprzedaje tam swoje wyroby, ale nie ma zakładu produkcyjnego. Jeśli trafi się odpowiednia okazja, Milarex może dokonać tam akwizycji, ponieważ w przypadku zwiększenia sprzedaży bardziej sensowne może okazać się produkowanie na miejscu, zamiast wożenia towaru z Europy – czytamy na łamach Undercurrent News.

Źródło: undercurrentnews.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.