09.10.2018/12:45

Miliardowe inwestycje Grupy Rewe

Grupa Rewe zainwestuje około 1,6 mld euro w rozbudowę i modernizację sieci sklepów, z których około 1 mld euro trafi do Niemiec. To już kolejne plany inwestycyjne ogłoszone w tym roku.

Na rynku niemieckim grupa planuje otworzyć około 300 nowych sklepów pod szyldami Rewe i Penny. Za granicą z kolei, przebuduje lub zmodernizuje ponad 600 sklepów. To sprawia, że Rewe Group jest jednym z najbardziej ekspansywnych graczy w branży detalicznej w Niemczech i Europie – podaje serwis lebensmittelpraxis.de.

Stephan Koof, szef działu Expansion Trading Germany wyjaśnia: „Utrzymamy wysokie tempo ekspansji. Grupa Rewe jest prawdopodobnie jedyną firmą na rynku, która rozwija sieci sklepów w różnych formatach, m.in. Rewe ToGo o powierzchni 100 mkw, supermarkety i centra handlowe o powierzchni 5 000 mkw.”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.