25.10.2016/10:06

Milionowe wyłudzenie na produkcję filetów

Unijne dofinansowanie w wysokości 2,2 mln zł na fikcyjne przedsięwzięcie wyłudził z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa biznesmen z Radomia. Za pozytywne rozpatrzenie wniosku wręczył urzędnikowi agencji i jego wspólnikowi łapówkę w wysokości 800 000 zł.

„Rzeczpospolita" w artykule „Najdroższy łosoś III RP" opisuje aferę korupcyjną i wyłudzenie wielomilionowej dotacji na fikcyjną produkcję filetów. Podejrzany urzędnik, pracownik jednego z departamentów w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, został aresztowany.

"Sprawa jest o tyle nietypowa, że urzędnicy bardzo rzadko wpadają przy sprawach dotyczących oszustw przy unijnych dotacjach" – czytamy. Jak mówi „Rzeczpospolitej" Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wyłudzone środki "miały być przeznaczone na zakup linii technologicznej do produkcji filetów i porcji łososia".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.