14.06.2020/17:00

Minister finansów: podatek od sprzedaży detalicznej od 2021 r.

Rząd nie planuje wprowadzać w 2020 r. podatku handlowego. Minister Finansów Tadeusz Kościński powiedział w wywiadzie udzielonym wp.pl, że podatek od sprzedaży detalicznej wejdzie w życie w 2021 roku.

Najwięksi sprzedawcy zapłacą podatek od sprzedaży detalicznej dopiero od 2021 roku, i to pod warunkiem, że Trybunał Sprawiedliwości UE orzeknie, że danina jest zgodna z prawem UE. Polska wciąż czeka na rozstrzygnięcie tej kwestii.

Już wcześniej Tadeusz Kościński mówił, że wprowadzenie nowych form podatkowych, w tym od sprzedaży detalicznej zostanie odroczone do końca roku. To oznacza, ze podatek handlowy będzie musiał jeszcze poczekać i nie wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku.

Polska wciąż czeka na finalne rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie tego, czy danina jest zgodna z prawem unijnym, czy nie. Orzeczenie spodziewane jest wiosną i od jego brzmienia rząd uzależniał wdrożenie poboru podatku od 1 lipca br.

Dodatkowo minister powiedział, że jednym z konsekwencji pandemii będzie zmiana łańcuchów dostaw. Zdaniem Tadeusza Kościńskiego część produkcji może wrócić do Europy. Polska ma bardzo duży potencjał. Już to widać to w branży usługowej. Kiepskie zarządzanie w Indiach powoduje, że część firm będzie szukała wykonawców bliżej Europy. W tym sektorze Polska ma szansę umocnić swoją pozycję. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • cycu 16.06.2020

    podstawiony pan z City of London...a kiedy doczekamy się jakichś polskich ministrów? nie polskojęzycznych, ze zrzutu? pewnie jak już Polska odzyska niepodległość...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.