18.06.2020/16:09

Minister finansów: Polski handel internetowy podwoi w tym roku wartość

Handel internetowy w Polsce może w tym roku nawet podwoić swoją ubiegłoroczną wartość - stwierdził w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński.

- W ubiegłym roku wartość polskiego handlu internetowego przekroczyła 50 mld zł. W tym roku jest duża szansa, że przekroczy 100 mld zł - wskazał szef resortu finansów.

Prognozy przedstawione przez ministra finansów zakładają szybkie tempo rozwoju kanału e-commerce w Polsce w najbliższych latach. Według Kościńskiego, skala rozwoju rynku sprzedaży online może sięgać 20 proc. rok do roku.

Aktualnie Polska znajduje się na 13. miejscu najprężniej rosnących rynków e-commerce na świecie. 62 proc. polskich internautów zrobiło już jakieś zakupy przez internet.

Z kolei z cytowanych przez Kościńskiego danych GUS wynika, że choć w kwietniu br. sprzedaż detaliczna w Polsce zmalała o ponad 22 proc. (w związku z restrykcjami koronawirusowymi), to w tym czasie sprzedaż w internecie wzrosła o 28 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nick 08.10.2020

    Skoro 20% r/r - to jak uzyskano prognozę wzrostu z 50 do 100 mld w 2020 r.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.