02.09.2016/09:26

Minister Kowalczyk: Handel w niedziele potrzebny nie jest

Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów powiedział w piątek rano w "Salonie politycznym Trójki", iż "jego osobiste zdanie jest takie, że handel w niedzielę potrzebny nie jest".

- To wychodzi naprzeciw tym kobietom, które są zmuszane do pracy w niedzielę. Kraje, które są znacznie bogatsze od nas mają zakaz handlu w niedzielę i nic złego w gospodarce się nie dzieje - stwierdził Kowalczyk.

W opinii ministra, argumenty ekonomiczne "też są chybione" w przypadku próby bronienia zasadności handlu w niedziele, a mówienie o tym, że Polski nie stać na wprowadzenie ograniczenia/zakazu niedzielnego handlu "jest całkowicie błędne".

Szef SKRM nie zadeklarował jednak, jakie będzie stanowisko rządu bądź Prawa i Sprawiedliwości ws. projektu ustawy autorstwa NSZZ "Solidarność. - Dyskusja jest przed nami, na pewno będziemy nad tym pracować - oznajmił w "Salonie politycznym Trójki".

Przypomnijmy, dziś Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zamierza złożyć na ręce Marszałka Sejmu ponad 350 tys. podpisów, jakie udało się zgromadzić pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Pomysłodawcy projektu liczą na to, że do pierwszego czytania projektu w Sejmie dojdzie jeszcze na jesieni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.