17.04.2016/17:57

Minister rolnictwa pogodzi handel z dostawcami mięsa?

Branża mięsna apeluje do ministra rolnictwa o pilne zorganizowanie spotkania przedstawicieli rolników i przetwórców mięsa z reprezentantami sieci handlowych. Minister Jurgiel miałby pomóc w ustaleniu pozycji poszczególnych ogniw łańcucha dostaw w handlu z sieciami.

„Z uwagi na opieszałość działania Komisji Europejskiej w tym zakresie, pokładamy duże nadzieje w ustaleniach, które mogą być podjęte podczas zorganizowanego przez Pana Ministra spotkania trójstronnego” – czytamy w piśmie do szefa MRIRW.

„Ponadto, chcemy zwrócić uwagę Pana Ministra na fakt, że najwięksi producenci rolni nie otrzymali do chwili obecnej dopłat bezpośrednich – prosimy o podjęcie interwencji w tym zakresie” – czytamy dalej.

Do pisma sygnowanego przez Wiktora Szmulewicza, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych i Leszka Hądzlika, prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka załączono wykaz opłat innych niż marża, stosowanych przez sieci w umowach i porozumieniach dotyczących warunków współpracy z dostawcami, który prezentujemy poniżej.

Opłaty1 Opłaty2 Opłaty3 Opłaty4 Opłaty5

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.