29.10.2020/17:18

Minister zdrowia rekomenduje premierowi Morawieckiemu ograniczenie godzin otwarcia niektórych sklepów

Jak podaje RMF FM, minister zdrowia Adam Niedzielski chciałby ograniczenia godzin funkcjonowania sklepów, które "nie są niezbędne do przetrwania". Taki instrument miałby pomóc w ograniczeniu tempa rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce.

Taka rekomendacja szefa Ministerstwa Zdrowia trafiła już do premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu w czwartek podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie nie ogłosił żadnych nowych restrykcji. Pod koniec spotkania z dziennikarzami wskazał, że informacje o dodatkowych obostrzeniach, związanych m.in. z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, zostaną przedstawione w piątek.

Krzysztof Berenda, reporter RMF FM, opisując rekomendację Niedzielskiego wskazuje, że sklepami, które mogą zostać objęte nowymi restrykcjami, są placówki odzieżowe, sklepy RTV i AGD, jak również sklepy budowlane. Nie ujawnił jednak, o której godzinie tego rodzaju punkty handlowe miałyby się otwierać lub zamykać.

Przypomnijmy, że Czechy, gdzie sytuacja epidemiczna również jest tragiczna, ograniczyły już w środę godziny pracy sklepów. Placówki handlowe, w tym spożywcze, mogą być czynne jedynie do godz. 20. Zakazano też handlu w niedziele, z wyjątkami m.in. dla stacji benzynowych i aptek. W całym kraju wprowadzono także godziny policyjne od 21 do 5 rano.

Z informacji RMF FM wynika, że Adam Niedzielski chce także zamknięcia szkół, przedszkoli oraz żłobków i najchętniej wprowadziłby w Polsce pełny lockdown. Premier Morawiecki jak dotąd nie zdecydował się na taki wariant, jednak sytuacja jest dynamiczna.

W czwartek odnotowaliśmy w Polsce kolejne rekordy koronawirusowe. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem aż u 20 156 osób, a z powodu COVID-19 zmarło 301 osób.

Od początku pandemii zakażenie koronawirusem wykryto u ponad 319 tys. mieszkańców Polski, a zmarło 5149 osób. Dodatkowo w czwartek blisko pół miliona Polaków przebywało w kwarantannie.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Wolny człowiek 30.10.2020

  Powolutku, po troszeczku zabierzemy wam wolność. Pod pretekstem i bez powodu.

 • Dd 30.10.2020

  Na pewno nie ma tylu zakażeń koronawirusem covid19,ponieważ testy wykazują zarażenia o posiadanie przeciwciał na wszystkie koronawirusy,w tym te,które już osoba badana przeszła. Testy są nieadekwatne do rzeczywistej licby chorych,dodatkowo jest presją szpitali i lekarzy na wpisywanie w karty zgonu i chorób covida,ponieważ za przypadki z covid dostają więcej pieniędzy . Taka polityka......

 • Wiariat 30.10.2020

  Kamikadze-niedzielski - kto go posadził na ten stołek? Czy nikt w rządzie nie widzi, co ten człowiek wyprawia? Czy nikt w rządzie nie widzi, że ten człowiek już zarżnął totalnie służbę zdrowia?

 • Sans Sucre 30.10.2020

  Krótsze godziny otwarcia + limit osób w sklepie + godziny dla seniorów = drastycznie zmniejszona dostępność.

  W rezultacie przed sklepami zaczną się ustawiać kolejki. Czy to zmniejszy czy zwiększy ryzyko zakażenia?

  Czy po konkretnej godzinie koronawirus zyskuje nowe moce zarażania / transmisji?

  Banda nieudaczników...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.