12.12.2019/10:02

Ministerstwo Finansów planuje objąć akcyzą kolejne produkty. Tym razem chodzi o... fajerwerki

Na krótko przed Sylwestrem Ministerstwo Finansów wpadło na pomysł... objęcia fajerwerków akcyzą. O sprawie donosi portal money.pl, który zarazem zauważa, że w tym roku jest już za późno na wprowadzenie rozwiązania w życie.

Według money.pl, za pomysłem stoi sam minister finansów Tadeusz Kościński. Szef resortu w rozmowie z portalem podkreśla, że fajerwerki "bywają po prostu niebezpieczne dla osób, które je odpalają", a głośne wystrzały "powodują uciążliwości". Innymi słowy, Kościński usiłuje przekonać, że wprowadzenie akcyzy na fajerwerki nie byłoby podyktowane względami fiskalnymi.

Dopytywany o możliwe stawki akcyzy, Kościński uchylił się od odpowiedzi. Nie zdradził także, czy nowa opłata dotyczyłaby samych fajerwerków, czy również innych wyrobów pirotechnicznych, takich jak petardy, race czy świece dymne.

Minister finansów nie przesądza także, że nowe regulacje powstaną na 100 proc. Zapewnia, że w ich sprawie odbędą się konsultacje.

Z raportu KPMG wynika, że w samą tylko sylwestrową noc Polacy odpalają fajerwerki warte ponad 520 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.