09.12.2016/09:44

Ministerstwo Pracy obiecuje pomoc dla pracowników Almy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainteresowało się sprawą czekających na wynagrodzenia za październik i listopad pracowników kurczącej się z dnia na dzień sieci delikatesów Alma. Wiceszef resortu Stanisław Szwed w rozmowie z "Faktem" obiecuje pomoc dla poszkodowanych.

- Chcemy pomóc tym ludziom. (...) Zrobimy wszystko, by pracownikom szybko oddano pieniądze - mówi Szwed dziennikowi. Znaczna część pracowników Almy nie otrzymała wynagrodzenia za ostatnie miesiące, ale jest szansa na to, że pieniądze zostaną wypłacone z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jak podkreśla wiceminister, resort interweniował już w Głównym Inspektoracie Pracy, by Alma jak najszybciej została skontrolowana. Szwed dodaje, że osoby zwalniane z pracy mogą liczyć na pomoc powiatowych urzędów pracy. W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie istnieje wyspecjalizowany zespół, który pomaga byłym pracownikom Almy w znalezieniu nowego zatrudnienia.

Przypomnijmy, spółka Alma Market, jej akcjonariusze i pracownicy czekają obecnie na rozpatrzenie przez krakowski sąd dwóch wniosków: jednego o upadłość, a drugiego na sanację. Zarząd spółki liczy na to, że Almie uda się przetrwać, mimo iż licząca jeszcze kilka miesięcy temu 50 sklepów sieć obecnie prowadzi sprzedaż już tylko w 10 placówkach.

Czytaj więcej w "Fakcie".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • beengood_bee 09.12.2016

    Można się spodziewać kompleksowej pomocy ze strony MRPPiS np. kompleksowa rozmowa z psychologiem i doradcą zawodowym. Tymczasem będą kontrolować Zarząd by sprawdzić ile im wyszło na czysto.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.