10.03.2020/18:33

Ministerstwo Rozwoju wydało zalecenia dla sklepów w związku z koronawirusem

We wtorek Ministerstwo Rozwoju opublikowało przygotowaną wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym listę zaleceń dla obiektów handlowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Publikujemy ją w całości.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • sa ba 16.03.2020

  Wydano rozporządzenie, które mówi o zamknięciu galerii a co ze sklepami które maja ponad 2000m kw.powierzchni takie jak Leroy Merlin.,
  Yukka w Tarnowie Podgórnym k/Poznania (sprzedają kwiaty), które nie mają art. spożywczych ,apteki czy pralni , one także powinny być zamknięte a są otwarte, i masa ludzi - głupich ludzi właśnie wczoraj, dzisiaj chodzi i kupuje kwiatki, dlaczego nikt tym się nie zajmnie. Gdzie jest ta kwarantanna

 • Auchannn 13.03.2020

  99 % procent nie wie że ma wirusa a nie zalecają nosić zdrowym pracownikom maseczek w marketach? Nasz rząd nic nie robi w kierunku ograniczenia epidemii. A wiadomo obozy pracy nie dbają o pracowników sami.

 • Koronawtle 12.03.2020

  Ja nie mam miliardów na koncie, jestem mamą dwójki dzieci, które samotnie wychowuje. Wzięłam kredyt i przejęłam mały osiedlowy sklepik. Muszę płacić czynsz za lokal, swoje mieszkanie oraz spłacać kredyt.... Nie mam oszczędności ponieważ "firmę" prowadzę od 3 miesięcy... Więc co mam zrobić? A co zrobię jeśli będę musiała zamknąć sklep, być pod kwarantanna? albo nie będę miała klientów bo oni będą zamknięci w domach.?Co gorsza z towarem teraz wszędzie jest ciężko, z półek hurtowni znika wszystko z długim terminem ważności i nie tylko. Nie mam towaru na "zapas" nie mam oszczędności.

 • Duduś 12.03.2020

  @ Do dudusia
  Jeszcze raz podkreślam, że Emilewicz jest od wszystkiego tylko nie od rozwoju. Nazwałbym ją raczej ministrem od hamowania rozwoju. Ile razy i z jakim zapałem zapowiadała wprowadzanie nowych podatków czy różnych innych pisowskich hamulców dla gospodarki ?

 • Maxx 11.03.2020

  Jeśli kasjerka siedzi 7.45h na kasie, to dlaczego nie może mieć maseczki? Klient kicha,kaszle na kasjera A ten to zdycha. W końcu maseczka zatrzymuje różne infekcje. Skąd kasjer może wiedzieć czy klien jest zdrowy czy chory.

 • Jak 11.03.2020

  Zapasy już zrobione na miesiąc. Więc można siedzieć w domu :)

 • Do dudusia 11.03.2020

  Nie, minister zdrowia nie może wydawać zaleceń dla sklepów i obiektów handlowych dot. m.in. bhp

 • Duduś 11.03.2020

  Czy to nie jest temat dla Ministerstwa zdrowia ? Minister Emilewicz zajmuje się wszystkim ale chyba nie do końca rozwojem gospodarki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.