20.12.2016/18:44

Ministerstwo Zdrowia skłania się do pozostawienia kosmetyków w aptekach

Jak się dowiedział się portal wiadomoscikosmetyczne.pl, Ministerstwo Zdrowia raczej zrezygnuje z zamiaru wycofania kosmetyków z półek aptecznych.

Co prawda w resorcie wciąż trwają analizy asortymentu dostępnego w aptekach oraz czynności, które mogą być dokonywane przez farmaceutę w ramach świadczenia usług farmaceutycznych. Jednak z biura prasowego MZ portal wiadomoscikosmetyczne.pl już uzyskał informacje, że „ostatnie analizy asortymentu aptecznego, pod kątem celów jakie ministerstwo chce osiągnąć, wskazują, że nie jest zasadne usuwanie z aptek kosmetyków. Stąd też – na dzień dzisiejszy – wypracowywane rozwiązania zmierzają do pozostawienia tego asortymentu bez zmian. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że cały czas trwają prace analityczne nad ostatecznym kształtem propozycji. Po ich wypracowaniu zostaną one przedstawione kierownictwu Ministerstwa Zdrowia do akceptacji”.

Po wypracowaniu rozwiązań projekt zostanie skierowany do konsultacji publicznych. Resort zdrowia zapewnia równocześnie o współpracy z zainteresowanymi w celu „wypracowania możliwie jak najlepszych rozwiązań, które realizowałyby założony cel”. (az)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.