26.06.2018/13:20

Mniej niż milion bezrobotnych? Być może już w czerwcu

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych zbliżyła się w maju do symbolicznej granicy miliona osób. Wystarczy jeszcze tylko 2,2 tys. nowych miejsc pracy, by ta bariera została pokonana.

Może to nastąpić już w czerwcu, ze względu na sezonowość zatrudnienia w takich działach, jak produkcja rolna czy budownictwo. Według najnowszych danych GUS na koniec maja 2018 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 1002,2 tys. osób. Stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc.

Najniższe bezrobocie GUS odnotował w regionie warszawskim-stołecznym. Stopa bezrobocia wyniosła tam 2,6 proc. Jednak na całym Mazowszu, z wyłączeniem Warszawy, bezrobocie jest niemal najwyższe w Polsce - wynosi 10,1 proc. Gorzej jest tylko w Warmińsko-Mazurskiem - 10,5 proc.

Drugie miejsce w rankingu regionów z najniższą stopą bezrobocia zajmuje Wielkopolska - 3,4 proc., następny jest Śląsk - 4,7 proc. i Małopolska - 4,9 proc.

Żródło: GUS.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.