26.11.2018/09:14

Modern Expo nagrodzone Innowacją Handlu 2018

Tegoroczna, 9. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2018 zgromadziła w Warszawie ponad 200 przedsiębiorstw z całego świata. Na uroczystej Gali, która odbyła się podczas Targów, wręczono nagrody– Innowacje Handlu. Modern-Expo otrzymało statuetkę w kategorii „Projekty i wyposażenie wnętrz sklepowych” za inteligentną półkę sklepową.

Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze produkty, dedykowane branży retail. Modern-Expo, producent i dostawca kompletnych rozwiązań detalicznych, pokazał swoje innowacyjne elementy wyposażenia w modelowym sklepie Perfect Store, który tradycyjnie służy do prezentacji najnowszych rozwiązań i trendów w zakresie handlu detalicznego.

Jednym z ich była wspomniana inteligentna półka. Urządzenie, dzięki wbudowanym modułom elektronicznym, daje możliwość kontrolowania ilości produktów, które znajdują się w punkcie sprzedaży. W momencie, gdy w danym sklepie liczba towarów spadnie poniżej określonego wcześniej minimum, informacja na temat braku zostaje wysłana bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za uzupełnianie asortymentu, co usprawnia kontrolę zatowarowania w placówkach handlowych. - Prezentacją inteligentnej półki i chłodziarki zainicjowaliśmy linię produktów opartych na technologii smart. Mamy zaawansowane Centrum Innowacji, w którym nasi eksperci pracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji, neuromarketingu i big data w tworzeniu nowych rozwiązań dla handlu detalicznego. Obecnie pracujemy z największymi producentami FMCG nad wprowadzeniem najnowszych, przygotowanych przez nas inteligentnych produktów na światowe rynki. Szacuję, że już wkrótce nasze smart rozwiązania będą wykorzystane przez największe światowe koncerny - powiedział po konferencji Bogdan Łukasik, szef rady nadzorczej Modern-Expo Group.

Nagroda Innowacja Handlu 2018 dla inteligentnej półki to kolejne wyróżnienie dla Modern-Expo, które w zeszłorocznej edycji Targów odebrało statuetkę dla zaprezentowanego wówczas terminalu paczkowego fresh-box –  rozwiązania typu delivery station, które usprawnia przechowywanie i odbiór towarów oraz przesyłek, skracając w efekcie drogę pomiędzy sprzedającym a kupującym.

- Nagrody dla oferowanych przez nas rozwiązań są potwierdzeniem jakości i uznania branży, symbolicznym testem, zdanym na najwyższą ocenę. Wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu inteligentna półka to nasz nowy produkt, dedykowany właścicielom sklepów. Ta nagroda cieszy tym bardziej, że wyraźnie wskazuje kształtujący się trend w branży, jakim jest zaangażowanie w rozwój rozwiązań technologicznych. Projektując nowe urządzenia musimy pamiętać, że ich główną rolą jest usprawnienie zakupów i dostarczenie konsumentowi dodatkowych wrażeń, a dzięki temu zbudowanie jego lojalności do danej marki – powiedział Bogdan Łukasik.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.