10.08.2017/15:13

Dirk Van de Put zostanie prezesem Mondelez International

Dirk Van de Put zostanie nowym CEO w firmie Mondelēz International. Zastąpi wieloletnią prezes Irene Rosenfeld, która odchodzi na emeryturę. Zmiana na stanowisku prezesa nastąpi w listopadzie 2017 r. Rosenfeld do 31 maja 2018 r. pozostanie przewodniczącą rady dyrektorów koncernu.

Rada dyrektorów Mondelēz International jednogłośnie wybrała Dirka Van de Put, obecnie prezesa McCain Foods, na następcę Irene Rosenfeld na stanowisku prezesa firmy. Zmiana nastąpi w listopadzie 2017 r. Van de Put zostanie także członkiem rady dyrektorów. Rosenfeld pozostanie na stanowisku przewodniczącej rady do 31 marca 2018 r., po czym przejdzie na emeryturę, a jej stanowisko w radzie także przejmie Van de Put.

– Jestem bardzo dumna z dokonań liczącej 90 tys. pracowników załogi Mondelēz International. W czasie gdy byłam prezesem firmy, cały świat i nasza branża przeszła proces bezprecedensowych zmian. Staraliśmy się przewidywać zmiany i odpowiednio na nie reagować, tworząc znaczącą wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy. Ta wspaniała firma ma przed sobą świetlaną przyszłość – jest to jedna z nielicznych firm, która systematycznie poprawiała zarówno przychody, jak i zyski, jednocześnie inwestując w przyszły rozwój – powiedziała Irene Rosenfeld, komplementując potem swojego następcę i wyrażając przekonanie, że świetnie sprawdzi się na nowym stanowisku.

Van de Put ma ponad 30 lat doświadczenia w przemyśle spożywczym oraz w branży paczkowanych produktów konsumpcyjnych. Przechodzi do Mondelēza International z McCain Foods, wartej ok. 7,3 mld dolarów kanadyjskiej formy prywatnej, która jest największym producentem mrożonych frytek i innych produktów ziemniaczanych, obecnym na ponad 160 rynkach całego świata. W czasie jego sześcioletniej kadencji jako prezesa firma zwiększyła sprzedaż o ponad 50%, wygenerowała ponad 75% wzrostu organicznego i przez wszystkie te lata notowała dwucyfrowy wzrost zysku EBITDA.

Wcześniej Van de Put pracował w zarządach m.in. Novartisa, Grupy Danone, The Coca-Cola Company oraz firmie Mars.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.