10.11.2020/12:19

Mondelez Polska z własnym sklepem na Allegro

Wiodący producent przekąsek w Polsce uruchamił sklep internetowy na największej platformie e-commerce w kraju. Konsumenci mogą w wygodny sposób kupować czekolady i ciastka m.in. takich marek jak Milka, Toblerone, Oreo, Delicje, Prince Polo, Lubisie i belVita. Docelowo Mondelez Polska rozszerzy ofertę sklepu o kolejne marki oraz produkty, w tym asortyment świąteczny. 

Mondelēz International realizuje swoją strategię e-commerce zarówno na świecie, jak i w Polsce. W październiku br. polski oddział firmy otworzył swój oficjalny sklep internetowy na Allegro. 

„Wejście na Allegro to kolejny krok w realizacji naszej strategii e-commerce. W Polsce sprzedaż online w branży spożywczej stanowi nadal jedynie 1,5% całości biznesu, ale rozwija się dwucyfrowo więc zdajemy sobie sprawę, że jest to kanał przyszłości także w naszej branży” – powiedział Marcin Dobrock, dyrektor zarządzający Mondelez Polska i kraje bałtyckie.

„Trwająca epidemia COVID-19 wpłynęła na zachowania konsumentów oraz przyspieszyła rozwój zakupów przez internet. Zaletą tego kanału, jest nie tylko wygoda i dostęp do znacznie szerszej niż w sklepach stacjonarnych oferty, ale także bezpieczeństwo zakupów, które w obecnych czasach nabrało szczególnego znaczenia. Dlatego cieszymy się, że dzięki współpracy z Allegro konsumenci będą mogli w bezpieczny sposób wybierać spośród niemal całego naszego portfolio” – dodał Dobrock.  

W pierwszej połowie 2020 r. liczba firm prowadzących sprzedaż na Allegro wzrosła o 14 proc. do 117 tysięcy, a liczba ofert o 21 proc. do 164 milionów (średnio ponad 100 nowych co minutę). Byli to zarówno mali i średni przedsiębiorcy, jak i duże, rozpoznawalne marki. 

„Zakupy spożywcze na Allegro stają się coraz bardziej popularne. W pierwszym półroczu odnotowaliśmy wzrost obrotu o prawie 150 proc., który został wygenerowany przez ponad 1,3 mln kupujących. Mondelez to kolejna duża, bardzo lubiana przez polskich konsumentów marka, która dołącza do grona naszych sprzedawców.  Bardzo mocno rozwijamy portfolio produktów spożywczych dostępnych na Allegro, cały czas pamiętając, jak ważny w tej kategorii jest czas dostawy. Obecnie około 66 milionów wszystkich ofert Allegro może być dostarczonych do 2 dni po zakupie, w tym 16 milionów w ciągu 1 dnia. Niedawno uruchomiliśmy też możliwość dostawy w sobotę” - skomentował Damian Zapłata, członek zarządu i Chief Commercial Officer w Allegro.

Sklep internetowy Mondelez Polska oferuje ponad 120 różnych produktów marek takich jak Milka, OREO, Delicje, Nussbeisser, Toblerone, Lubisie czy belVita. Dodatkowo firma planuje stopniowe poszerzanie asortymentu o kolejne marki z portfolio słodyczy i przekąsek, w tym także produkty sezonowe -  już niedługo w ofercie znajdzie się typowo świąteczny asortyment.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także