05.02.2021/14:05

Mondelez przeniesie produkcję czekolad z Polski i Niemiec do Wielkiej Brytanii

Do 2022 r. firma Cadbury, która należy do amerykańskiego koncernu Mondelez przeniesie produkcję czekolady Dairy Milk z fabryk m.in. w Niemczech i Polsce  (Wrocław) do zakładów w brytyjskim Birmingham.

Firma Mondelez wskazuje, że zainwestowana w zakładzie zlokalizowanym w dzielnicy Bournville 15 mln funtów w nowe linie produkcyjne co pomogło zwiększyć moce produkcyjne w brytyjskiej fabryce o 30 proc. W zakładzie będzie produkowane 12 tys. ton czekolady - co odpowiada liczbie 125 mln batonów.

Jednocześnie firma zaznaczyała, że niewielka liczba wariantów Dairy Milk, m.in. seria Big Taste, będzie nadal produkowana w kontynentalnej Europie ze względów technicznych i wydajnościowych.

Koncern Mondelēz International działa w ponad 150 krajach na całym świecie. W 2020 roku przychody spółki wyniosły ok 27 mld dolarów. W portfolio firmy  znajdują się takie marki jak: Oreo, belVita, LU, Cadbury Dairy Milk, Milka, Toblerone, Sour Patch Kids, czy Trident.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także