21.10.2016/10:18

Mondi przejmuje producenta opakowań

Grupa Mondi sfinalizowała przejęcie od prywatnego inwestora spółki Beepack, właściciela zakładu produkcji opakowań z tektury falistej w rosyjskiej miejscowości Lebiedian położonej około 400 km na południe od Moskwy.

- To przejęcie podkreśla nasze zaufanie do Rosji. Pragniemy produkować i sprzedawać wartościowe produkty w Rosji, wspierając w ten sposób realizację jej celu, czyli rozwój produkcji przemysłowej - mówi Peter J. Oswald, CEO Mondi Europe and International.

Zakład Beepack, który zmieni nazwę na Mondi Lebedyan, wytwarza asortyment tekturowych tacek i kartonów na produkty spożywcze i rolnicze, takie jak napoje, owoce i warzywa, drób i produkty mleczne. Odbiorcy to zarówno producenci krajowi z Rosji, jak i z zagranicy.

Grupa Mondi włączy ten zakład do swojego segmentu produkcji opakowań z tektury falistej, który posiada już 15 zakładów produkujących opakowania tekturowe w Europie Środkowej i Wschodniej.

Pozycja Grupy Mondi w Rosji jest ugruntowana dzięki działalności w innych segmentach rynku, na przykład dzięki zakładowi Mondi Syktyvkar produkującemu tekturę opakowaniową i papier. Zakładom Mondi Pereslavl i Mondi Uralplastic produkującym opakowania towarów konsumpcyjnych oraz kilku biurom sprzedaży w Moskwie. Grupa Mondi zatrudnia obecnie w Rosji około 6000 pracowników.

Mondi Corrugated Packaging jest częścią oddziału Mondi Europe & International i wiodącym dostawcą opakowań z tektury falistej w Europie, koncentrującym się na działaniach w środkowej i południowo-wschodniej części kontynentu. Za pośrednictwem sieci 15 zakładów, firma oferuje innowacyjne rozwiązania oraz najwyższej jakości nowoczesne technologie druku i klejenia opakowań.

Opakowania produkowane przez Mondi to zarówno standardowe opakowania transportowe, jak i niestandardowe opakowania ekspozycyjne. Są one wykorzystywane jako gotowe opakowania na regały bądź opakowania przeznaczone do sprzedaży detalicznej oraz opakowania transportowe przy przewozie szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych, towarów łatwo psujących się, niebezpiecznych i innych produktów.

Mondi jest międzynarodową grupą branży opakowaniowej i papierniczej, zatrudniającą około 25 000 osób w ponad 30 krajach. W 2015 r. dochód Mondi wyniósł 6,8 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.