10.01.2017/13:39

Allegro premiuje mobilność i zachęca do pobierania własnej aplikacji.

9 stycznia portal zakupowy Allegro ruszył z nowym programem lojalnościowym. W zamian za zakupy klienci otrzymują wirtualne Monety Allegro, które mogą wymieniać na kupony rabatowe, do wykorzystania przy następnych zakupach. Wszystko odbywa się wyłącznie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

W zarysie program funkcjonuje następująco: najpierw uczestnik musi pobrać dedykowaną aplikację na swoje urządzenie mobilne. Następnie musi dokonać zakupów za min. 60 zł, aby otrzymać 6 wirtualnych Monet Allegro o przeliczalnej wartości 1 PLN. Po uzbieraniu 20 Monet, może je wymienić na kupon rabatowy o wartości 20 zł. Następnie kupon ten może posłużyć do uzyskania rabatu przy następnym zakupie o wartości co najmniej 50 zł.

Jakie cele chce osiągnąć portal? Przyjrzyjmy się kilku ważnym szczegółom:

  1. zakupy premiowane Monetami mogą być dokonywane wyłącznie u sprzedawcy legitymującego się tzw. Standardem Allegro
  2. płatność za zakupy musi być dokonana za pośrednictwem serwisu PayU
  3. premia przyznawana jest za zakupy na kwotę min. 60 zł., a rabatem mogą być objęte wyłącznie zakupy na kwotę min. 50 zł
  4. Monety są ważne przez 6 miesięcy
  5. kupon rabatowy jest ważny 14 dni od daty wymiany Monet na rabat
  6. wszystkie operacje muszą się odbywać wyłącznie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji

Zatem Allegro próbuje za jednym zamachem promować własną aplikację do zakupów mobilnych, zwiększyć częstotliwość zakupów oraz wartość koszyka zakupowego, promować płatności za pośrednictwem PayU, a dodatkowo premiować zakupy u wybranych sprzedawców, spełniających Standard Allegro. I jeśli program będzie się cieszył zainteresowaniem użytkowników - to się może udać!

Nowoczesne, "mobilne" programy lojalnościowe stopniowo wypierają tradycyjne. Portal Allegro w lipcu br. wycofał się z programu Payback, ze względu na malejące zainteresowanie uczestników. Podobnie postąpiły m.in. Smyk i Empik, które wdrożyły własne programy lojalnościowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.