25.01.2018/13:19

Morawiecki: Wzrost PKB w ostatnim kwartale sięgnie prawie 5 proc.

Premier Mateusz Morawiecki prognozuje, że w IV kwartale 2017 roku wzrost gospodarczy Polski wyniesie blisko 5 proc. rok do roku. Biorąc pod uwagę cały rok, będzie to ok. 4,5 proc.

O sprawie pisze bussinesinsider.pl. Osiągnięcie pułapu 5 proc. wpisywałoby się w tendencję wzrostową polskiego PKB w tym roku. W drugim kwartale zanotowano wzrost na poziomie 4 proc. rok do roku. Z kolei w III, wskaźnik ten sięgnął już 4,9 proc. – wynika z danych GUS.

Już w listopadzie premier Morawiecki zapowiadał, że w najbliższych latach spodziewane jest utrzymanie tempa wzrostu PKB na poziomie 4 – 4,5 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Szary 26.01.2018

    No to opozycja będzie miała poważny problem. Jak teraz będą prowadzić komunikację ze społeczeństwem ? Pochwalą czy powiedzą ,że to mało ? Wiem ,że dla platformersów to przykra wiadomość ( woleliby ,aby gospodarka dołowała , bo wtedy można robić fajny PR polityczny ) . Co by nie mówić , udało się obecnemu rządowi rozruszać gospodarkę i zrobić wiele dobrych akcji. 500 + było solą w oku , a dało impuls gospodarczy ( ale nie inflacyjny jednak ) . To tak jak przed laty rolnicy byli przeciw dopłatą z EU. A teraz zobaczcie jak wygląda wieś polska , a jak wyglądała 20 lat temu. Pewne działania stymulacyjne są konieczne. Brawo za wynik.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.