29.09.2016/14:38

Morawiecki zapowiedział, w jakim kierunku podążą prace nad podatkiem handlowym

Przyjrzenie się rozwiązaniom w zakresie podatku handlowego funkcjonującym we Francji i w Hiszpanii zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju i zarazem nowy minister finansów Mateusz Morawiecki.

- Nie chcemy być traktowani w sposób dyskryminacyjny. Są kraje, jak Francja i Hiszpania, które ewidentnie ten podatek mają, Francja bodaj od 1972 r. - powiedział Morawiecki.

Nowy szef resortu finansów stwierdził, że MF jeszcze raz przyjrzy się zastrzeżeniom Komisji Europejskiej. Przypomnijmy, w ubiegły poniedziałek KE wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające ws. podatku od sprzedaży detalicznej, który zaczął obowiązywać w Polsce 1 września. Zdaniem KE, przegłosowana w Sejmie ustawa może faworyzować przedsiębiorstwa o mniejszych obrotach, a zatem stanowić pomoc publiczną.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki określił podatek handlowy mianem "ważnego tematu, ale w sumie też nie najważniejszego z punktu widzenia finansów państwa".

Czytaj także:
Argumenty Polski w sporze z Brukselą nt. podatku handlowego są słabe
Nowy podatek handlowy - co szykuje Ministerstwo Finansów?

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.