19.02.2020/12:21

Mowi Polska została dostawcą ryb do hiszpańskiego oddziału sieci Lidl

Lidl Spain zakontraktował polskie fabryki firmy Mowi – wiodącego przetwórcę łososia atlantyckiego – jako dostawcę sushi i dań gotowych z tej ryby. Dotychczasowy dostawca sieci, hiszpańska firma Isidro 1952, stoi na skraju bankructwa – informuje Undercurrent News.

Hiszpański Lidl był dotąd głównym klientem firmy Isidro. Gdy ta zaczęła dostawać poważnej zadyszki – obecnie zarządca sądowy bada kondycję finansową firmy i ma zadecydować o jej dalszych losach – detalista zdecydował się poszukać innego dostawcy. Od Isidro wciąż będzie kupował świeże ryby i część sushi, jednak większość produktów z łososia atlantyckiego będzie sprowadzał z Polski.

Mowi Poland S.A. (wcześniej Morpol i Marine Harvest) zatrudnia ponad 4000 pracowników i produkuje w siedmiu zakładach produkcyjnych w Duninowie pod Ustką, Lęborku oraz Strzelinie. W Gdańsku mieści się siedziba Mowi Central Europe – centrum zarządzające sprzedażą oraz dystrybucją produktów na rynek europejski.

Firma zajmuje się głównie hodowlą i przetwórstwem łososia atlantyckiego. Zaspokaja ok. jednej piątej światowego popytu na łososia hodowlanego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.