13.01.2023/11:43

Na chłodnictwie sklepy mogą oszczędzić aż 70 proc. Wszystko dzięki agregatom inwerterowym [WIDEO]

– W sklepie spożywczym największym pochłaniaczem energii są urządzenia chłodnicze. Mogą odpowiadać nawet za 65 proc. całej energii pobieranej w placówce. Największym „konsumentem” są otwarte urządzenia chłodnicze – mówi Michał Iwański, menadżer ds. agregatów i systemów chłodniczych w firmie Igloo. Ekspert radzi, w jaki sposób sieci mogą oszczędzać, właściwie eksploatując te urządzenia oraz instalując odpowiednie systemy.

Ekspert zwraca uwagę, że wszystko zaczyna się od audytu u klienta, który opiera się na sprawdzeniu urządzeń i agregatów, które dany sklep posiada. Później przychodzi czas na szukanie oszczędności i zmierzenie ich wielkości.

Jednym z dedykowanych rozwiązań są agregaty inwerterowe. Potrafią one płynnie dopasować swoją moc chłodniczą, do aktualnej potrzeby układowi chłodniczemu.

– Różnica polega na pracy sprężarki inwerterowej. Standardowe sprężarki „on-off” dają sto procent swojej wydajności bez względu na potrzeby układu. Jeżeli zapotrzebowanie jest akurat mniejsze, powstają straty. Agregaty inwerterowe nie muszą osiągać 100 procent swojej wydajności. Mogą pracować na 60 proc., a nadwyżkę wykorzystują latem, gdy potrzeba stabilnej i dobrej pracy – mówi Iwański.

Podkreśla, że dzięki tym rozwiązaniom można zaoszczędzić nawet 70 proc. kosztów energii.

Więcej o instalacji agregatów inwerterowych i systemów chłodniczych, kosztach eksploatacji i przyszłych zyskach możesz dowiedzieć się, oglądając naszą rozmowę z Michałem Iwańskim

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także