20.07.2018/13:01

Na Facebooku będziesz mógł kupować i płacić głosowo za pośrednictwem Messengera

Najnowszy patent zgłoszony przez firmę dotyczy konwersacyjnej funkcjonalności komercyjnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję. Technologia ma umożliwić zamawianie produktów i dokonywanie płatności w drodze rozmowy z robotem, za pośrednictwem aplikacji Messenger – informuje PlanetRetail.

Aplikacja głosowa, wspierana przez technologię AI, ma rozszerzyć funkcjonalność usługi płatności dwustronnych peer-to-peer, uruchomionej przez Facebooka w 2017 r.

– Zakupy w mediach społecznościowych odgrywają dość ograniczoną rolę na rynkach zachodnich, w porównaniu z popularnością tej formy zakupów w Azji, gdzie platformy takie jak WeChat mają ogromne udziały w potężnym rynku płatności mobilnych. Z Facebooka ludzie coraz częściej korzystają mobilnie, a takie platformy jak Messenger czy WhatsApp zdominowały przestrzeń natychmiastowej komunikacji. Facebook chce zwiększyć wygodę ich użytkowania, a dzięki takim technologiom jak rozszerzona rzeczywistość pragnie zachęcić użytkowników do częstszego korzystania z serwisu do dokonywania transakcji kupna-sprzedaży – wyjaśnia Howard Lake, Senior Editor w firmie PlanetRetail.

Ludzie tak bardzo pragną wygody i personalizacji zakupów, że mniej przejmują się udostępnianiem danych i zachowaniem prywatności. Dzięki temu trendowi Facebook może się stać ważnym miejscem robienia zakupów. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu modelami D2C (direct to consumer – bezpośrednio do konsumenta) producenci paczkowanych artykułów konsumpcyjnych muszą poszukiwać sposobów wykorzystania serwisów społecznościowych i wyszukiwarek w celu dotarcia do określonej grupy konsumentów – zarówno z przekazem marketingowym, jak ofertą handlową.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • AtoZ 20.07.2018

    Nie ufam Facebookowi od akcji z CA, a co dopiero powierzyć im moją kartę.
    Mało to informacji zostało przekazanych? To mają jeszcze wiedzieć, jakie mam preferencje zakupwoe? No błagam.

  • seba1981 20.07.2018

    No tak oddajmy Facebookowi każdy aspekt naszego życia. Bardzo "mądrze". Masakra, ludzie obudzcie się - nikt nie zadba o waszą prywatność jeśli sami o nią nie zadbacie!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.