24.11.2020/11:22

Na polskim rynku płatności bezgotówkowych zadebiutuje... karta wpłatnicza

Serwis zrzutka.pl kończy pilotaż i zapowiada szybkie wprowadzenie na rynek... karty wpłatniczej. Platforma podkreśla, że nietypowe rozwiązanie jest jej autorskim pomysłem, a podobnych narzędzi nie ma nigdzie na świecie.

Zrzutka.pl uzasadniając swój projekt wskazuje, że rezygnacja z rozliczeń gotówkowych, która przyspieszyła w trakcie pandemii COVID-19, spowodowała wykluczenie wielu milionów osób na całym świecie. Wśród nich są jednoosobowe firmy, usługodawcy czy osoby fizyczne, które nie posiadają terminali płatniczych.

- W efekcie wiele możliwych transakcji czy opłat za usługi i produkty, czy też świadczenia, np. przekazanie napiwku dla kelnera czy wpłaty na uliczne kwesty i zbiórki charytatywne, wobec braku gotówki w ogóle nie jest realizowanych - tłumaczy platforma.

- Chcąc zaspokoić potrzeby tak wielu osób i mikro firm, postanowiliśmy przetestować naszą autorską ideę karty wpłatniczej. Z przyjemnością mogę poinformować, że właśnie zakończyliśmy fazę testów tej unikatowej karty. W efekcie pozytywnych wyników, już w pierwszym kwartale 2021 roku, zaoferujemy wszystkim zainteresowanym pierwszą na świecie kartę wpłatniczą - komentuje Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl.

Twórcy karty zapewniają, że każdy użytkownik smartfona poradzi sobie z nowym rozwiązaniem. Osoba, która nie posiada gotówki, a zamierza zapłacić za usługę, np. hydraulikowi lub przekazać pieniądze, np. napiwek kelnerce, zbliża smartfon do karty wpłatniczej zrzutka.pl. Jedyny wymóg to konieczność włączenia w smartfonie funkcji NFC, dostępnej w znacznej większości telefonów. W przypadku jej braku, można alternatywnie zeskanować kod QR z karty. W efekcie zbliżenia smartfona lub zeskanowania kodu, następuje automatyczne przejście do wpłaty.

Następnie wybrana zostaje dogodna metoda płatności, np. BLIK, płatności błyskawiczne, kartą, etc. i można zrealizować wpłatę. Posiadacz karty wpłatniczej w dowolnej chwili może wypłacić otrzymane środki na swoje konto bankowe. Wypłaty, dzięki rozwiązaniom stosowanym przez operatora karty, będą księgowane na docelowych rachunkach zwykle w ciągu kilku minut od ich zlecenia, zapewnia zrzutka.pl.

Pomysłodawcy spodziewają się, że ich narzędzie będzie przydatne w takich sytuacjach, jak przyjmowanie zapłaty za dowolne towary czy usługi, przyjmowanie napiwków, darowizn, wpłat na tacę, a nawet... rozliczenia między znajomymi, którzy akurat nie posiadają gotówki w portfelu i nie chce im się wykonać przelewu bankowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także