27.08.2022/21:00

Na rynku brakuje CO2. Czy grozi nam kryzys żywnościowy? - Subiektywny Przegląd Tygodnia

Najnowszy Subiektywny Przegląd Tygodnia jest już dostępny. Zapraszamy do oglądania lub słuchania go w formacie podcastu.

 

  • Rosnące ceny gazu sprawiły, że najwięksi producenci nawozów w Polsce zaczęli ograniczać swoją produkcję. Co ważne cierpią na tym nie tylko rolnicy. Zakłady chemiczne oprócz nawozów produkują również CO2, suchy lód i kwas azotowy. Te trzy substancje są szeroko wykorzystywane przez branże napojową, mięsną i mleczną, dlatego niedobory mogą doprowadzić nawet do wstrzymania produkcji i kryzysu na rynku żywności. Jak można uniknąć tego czarnego scenariusza? I jak poradził sobie z nim inny europejski kraj, który rok temu mierzył się z podobnym kryzysem?
  • Tomasz Biernacki to osoba, która elektryzuje polski biznes. Jeden z najbogatszych Polaków, a jednocześnie osoba, która niezwykle mocno chroni swoją prywatność. W internecie nie sposób znaleźć jego zdjęcia, o jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Wiemy natomiast, w ilu spółkach zasiada i jakie biznesy, poza sztandarowym Dino Polska prowadzi Biernacki.
  • Gang Bystrzaków wchodzi do Biedronki na początek roku szkolnego. Znamy imiona wszystkich maskotek i wiemy, co trzeba będzie zrobić, aby je zdobyć. Tym razem Biedronka będzie wydawać bystrzakowe naklejki nie za wydawanie, a za… oszczędzanie. Oczywiście oszczędzanie w biedronkowym stylu.

Obejrzyj najnowszy odcinek na Youtube

Posłuchaj jako podcastu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także