11.06.2019/13:35

Na skróceniu terminów płatności w handlu zyskają najwięksi dostawcy? Ruszają prace nad ustawą

Polska Izba Handlu krytykuje założenia projektu ustawy mającej ograniczyć zatory płatnicze, którego pierwsze czytanie w Sejmie zaplanowane jest na środę 12 czerwca. Zdaniem izby, parlament podczas prac legislacyjnych powinien kierować się zasadą, że nie powinno się wprowadzać jednolitych regulacji dla wszystkich branż, gdyż każda z nich ma odmienną specyfikę.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Jendrula 12.06.2019

  kel, nie do końca rozumiesz problem. Ustawodawca chce wprowadzić krótki termin tylko dla transakcji dużego podmiotu z małym lub średnim. Także duży podmiot będzie kupował od dużego, aby otrzymać termin powyżej 60 dni.

 • kel 11.06.2019

  a co kiedy siec zamówi więcej towaru na wszelki wypadek a producent go dostarczy. , to co producent ma za to cierpieć finansowo.... rozwiązanie tego problemu nigdy nie będzie idealne. najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie terminu płatności od 1 dnia do 60 dni tak jak się strony umówiły z zastrzeżeniem ze ustawowo po tym terminie musza być wystawione noty odsetkowe z ustawy i z ustawy odbiorca musi to zapłacić. oczywiście w tych widełkach powinien być zapis podstawowych grup asortymentowych podzielonych na branże i termin przydatności. np pieczywo świeże max 7 dni bo sieci potrafią po dwóch miesiącach płacić. ale tych grup ma być kilka podstawowych i to wszystko. Drugą sprawą jest ze dopiero po zapłacie za towar oblicza się podatki dla kupującego i sprzedającego. po trzecie to urzędy skarbowe maja najlepsze narzędzia do ścigania dłużników. jeżeli chcą podatki

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.