28.08.2018/13:06

Na stacjach Lotos związkowcy z Solidarności zatankują taniej

29 sierpnia Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność i Wojciech Weiss, prezes spółki Lotos Paliwa podpiszą porozumienie o współpracy. Od jesieni związkowcy oraz ich rodziny korzystające z kart paliwowych Lotos Biznes otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.

– Od ubiegłego roku prowadzimy pilotażową współpracę ze śląsko-dąbrowską oraz podbeskidzką Solidarnością. Jesteśmy zadowoleni z tej kooperacji, dlatego podpisanie umowy na szczeblu centralnym z największym związkiem w Polsce – liczącym kilkaset tys. członków – to ważny krok dla sieci Lotos – mówi Wojciech Weiss, prezes zarządu Lotos Paliwa.

– Dotychczasowa współpraca Solidarności z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków Związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – dodaje Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Spółka Lotos oferuje jednolite stawki rabatowe dla każdego związku. Użytkownicy związkowych kart Lotos Biznes otrzymują rabaty – od kilku do kilkudziesięciu groszy – za każdy litr paliwa standardowego (Pb95, ON, LPG) lub paliwa premium Lotos Dynamic (Pb98, ON), a także 10% zniżkę na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15% zniżkę na usługi myjni.

– Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym związkiem zawodowym w Polsce. Obecnie współpracujemy m.in. ze związkami zawodowymi służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego – podkreśla Marcin Gerwatowski, szef regionu w dziale klientów flotowych, Lotos Paliwa.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na paliwa.

Lotos to także blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • A 31.08.2018

  Przestać tankowania na stacjach LOTOSU.

 • seaman 30.08.2018

  To chyba jest niezgodne z prawem, to jest dyskryminacja innych (niesolidarnościowych) obywateli kraju..... to oni właśnie zapłacą więcej za te pomysły. To jest dyskryminacja klienta ze względów politycznych.

 • Leon Niezawodowiec 29.08.2018

  To działanie na szkodę budżetu i wszsytkich Polaków bo to zmniejszy przychody LOTOSu i obniży podatki odprowadzane do wspólnej, narodowej kasy.

 • Zbigniew Ziobro 29.08.2018

  Muszę się przyjrzeć tej sprawie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.