30.04.2018/09:16

Nadchodzą lepsze czasy dla wygodnych sklepów po sąsiedzku

Tryb życia konsumentów się zmienia, skorzystać z tego mogą oprócz dyskontów sklepy convenience oraz tzw. supermarkety proximity, czyli sklepy o powierzchni 100-300 mkw. zlokalizowane w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy i kompleksowo zaspokajające potrzeby klientów.

Rosnąca  liczba  jednoosobowych  gospodarstw domowych czy szybkie starzenie się społeczeństwa (Polacy są najszybciej starzejącym się narodem w Europie) wpływają na zachowania zakupowe i preferencje konsumentów. Z raportu firmy Roland Berger wynika, że jest to korzystne m.in. dla sklepów convenience i supermarketów proximity.

Do 2020 roku sprzedaż tych ostatnich ma się zwiększać rok do roku przeciętnie o 8,2 proc., zaś ich liczba wzrośnie o 10 proc. Tymczasem obroty hipermarketów mają się zmniejszać rok do roku średnio o 0,3 proc. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.