05.02.2017/23:48

Nadchodzi rewolucja na rynku stacji paliw w Polsce

Z danych Urzędu Regulacji Energetyki, że na polskim rynku dojdzie do potężnej czystki wśród operatorów stacji paliw w Polsce – informuje gazeta.pl. Z rynku może zniknąć wiele stacji benzynowych.

Do 16 stycznia firmy z branży paliwowej musiały złożyć do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wniosek w sprawie aktualizacji lub nowej koncesji. Firma, która tego nie zrobiła, od 17 stycznia traciła z mocy prawa koncesję, czyli nie mogła już legalnie sprzedawać paliw. Jak pisze gazeta.pl przepisy ustawy miały zwiększyć przejrzystość na rynku paliwowym i uporządkować sprawę koncesji paliwowych, a tym samym ograniczyć oszustwa podatkowe w handlu paliwami.

Jak pisze gazeta.pl w ostatnim dniu stycznia z tych wykazów URE można było się dowiedzieć, że koncesje na obrót paliwami mają 7764 przedsiębiorstwa. Jednocześnie do ostatniego dnia stycznia do Urzędu wpłynęło 5517 wniosków o zmianę koncesję na obrót paliwami, czyli głównie w sprawie dostosowania koncesji do nowych przepisów. Wykazy publikowane przez URE sugerują, że ponad 2 tys. przedsiębiorstw nie złożyło wniosków o aktualizację koncesji.

Według ekspertów dane publikowane przez URE są prawdopodobnie niekompletne.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zenek 07.02.2017

    No to kto normalny mając stację paliw i świadomość, że trzeba złożyć takie kwity w odpowiednim terminie pod rygorem zamknięcia biznesu tego nie robi??? śmierć frajerom i chachmętom.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.