25.05.2021/08:51

Nadciąga rewolucja w redukcji cukru w produktach spożywczych [MINTEL]

Odsetek nowych produktów opisywanych jako „bez dodatku cukru” wzrósł w Polsce w okresie od maja 2016 r. do kwietnia 2021 r. z 2 proc. do 8 proc. – informuje agencja Mintel.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nick 26.05.2021

    Błonnik tak, ale tylko naturalny, a nie przetworzony. Owoce i warzywa, surowe. Co do słodzików to też lipa bo fakt, że mózg rozpoznaje słodzik jako cukier oznacza, że reakcja organizmu jest taka sama - następuje skok insuliny co prowadzi do tycia (mechanizm insulinooporności). Dawno stwierdzone naukowo. Poza tym, co za szokująca obłuda - walka z cukrem w napojach, tak, jakby ludzie (zwłaszcza dzieci) nie konsumowali chorych ilości chipsów, ciastek, batonów czy nawet jogurtów zawierających paskudne dodatki słodzące (cukier lub co gorsza syrop glukozowo-fruktozowy). Walka z cukrem i otyłością powinna polegać na ograniczeniu dostępu do tych wszystkich produktów. A przecież nawet biały chleb i bułeczki to dramat - prawie same cukry. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy wypiciem szklanki słodkiego napoju, a zjedzeniem 2 kromek białego pieczywa czy paczki chipsów. Także to jest droga do nikąd. Ludzi należy edukować i uświadamiać, a nie wprowadzać sztuczne regulacje rynku bo za chwilę podatków od cukru będzie 50 - dla każdego popularnego produktu z osobna.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także