21.07.2020/17:46

Najnowsze wyniki odwiedzalności cieszą właścicieli galerii handlowych

Stabilizuje się sytuacja w centrach handlowych. Polskiej Rady Centrów Handlowych monitorująca odwiedzalność zauważa, że okres 13-19 lipca jest pierwszym tygodniem, w którym ruch w obiektach handlowych w dni robocze nie spadł poniżej 80 proc. ubiegłorocznych wartości. 

W tygodniu 13-19 lipca br. wskaźnik odwiedzalności - footfall zanotował średnie wartości na poziomie od 80 do 87 proc. wyników analogicznego okresu ubiegłego roku, w zależności od dnia. Dla porównania, podczas pierwszego tygodnia szerszych otwarć centrów handlowych w maju (4-10 maja br.) dane kształtowały się na poziomie 53 proc. - 68 proc. Dane PRCH, pokazują, że Polacy chętnie wracają do tradycyjnego handlu. W badanym okresie jedno centrum handlowe odwiedziło średnio od 9,5 do 14,5 tys. osób. 

Anna Zachara-Widła, Research & Education Manager w PRCH powiedziała, że pandemia koronawirusa mocno zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków. Jednak jej zdaniem sytuacja powoli stabilizuje się, a klienci wracają do stacjonarnego handlu. - W dużej mierze, dzięki szybkiemu dostosowaniu galerii do nowych regulacji prawnych i przestrzeganiu ścisłych norm sanitarnych. Teraz czas na konsumentów, by troszczyli się o bezpieczeństwo swoje i innych: zakładali maski, dezynfekowali dłonie i utrzymywali dystans społeczny – dodała. 

Duże i bardzo duże obiekty wciąż dzieli kilka punktów procentowych od małych średnich obiektów, które notują nieco lepsze wyniki. Zauważalne są również różnice między poszczególnymi regionami Polski. Najwyższy footfall zanotowano w regionach Północnym i Południowym, a najniższy w regionie Wschodnim. 
Dane zebrane przez PRCH pochodzą od 87 obiektów handlowych, których powierzchnia GLA wynosi 3,1 mln mkw. co stanowi ponad ¼ rynku (26 proc.). 

Odwiedzalność centrów handlowych, (PRCH)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także