07.12.2019/07:30

Najważniejsze informacje tygodnia: Carrefour, Żabka, Dino, Auchan, Piotr i Paweł, Circle K

Aż trzy spośród dziesięciu najważniejszych informacji kończącego się tygodnia dotyczą sieci Carrefour, która zaprezentowała nowy koncept sklepu, odświeżyła inny, a na dokładkę zapowiedziała wejście na Allegro. Co jeszcze ciekawego wydarzyło się w ostatnich dniach?

1. Carrefour uruchamia w Warszawie samoobsługowy sklep convenience, czynny 24/7!
Carrefour uruchomił pierwszy sklep w innowacyjnym formacie samoobsługowym. Sklep jest zlokalizowany w Warszawie przy ul. Światowida 18 i oferuje przez 24 h i 7 dni w tygodniu 170 referencji, w tym produkty świeże. Nowy format adresowany jest do lokalnych mieszkańców poszukujących artykułów pierwszej potrzeby oraz tzw. klientów trafficowych.

2. Żabka otworzyła najmniejszy sklep convenience w Polsce. Czy to nowy kierunek rozwoju sieci?
Żabka Polska otworzyła swój najmniejszy sklep w Polsce. Placówka o powierzchni blisko 16 mkw., zlokalizowana jest w poznańskim biurowcu Bałtyk, przy jednym z największych rond w Poznaniu. Nowy projekt pokazuje, jak elastyczny jest model Żabki.

3. Carrefour rusza z ekspansją sieci dyskontów Supeco w Polsce [TYLKO U NAS / GALERIA]
Carrefour Polska otworzył nowy supermarket sieci Supeco, czyli sklep będący połączeniem dyskontu i hurtowni cash &carry - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To już trzecia placówka pod tym szyldem w Polsce i sygnał, że Carrefour chce rozwijać ten format sklepu w naszym kraju.

4. Szymon Piduch, prezes Dino Polska najwyżej wycenianym polskim menadżerem sektora FMCG [RANKING]
Wartość prezesa zarządu Dino to ponad 377 mln złotych, wynika z raportu opracowanego przez Martis Consulting. W TOP 30 znalazł się także Luis Amaral. Prezes Eurocashu został wyceniony na ponad 61 mln złotych.

5. Circle K otwiera nowy, flagowy sklep. To największa placówka sieci w Polsce [GALERIA]
Sieć Circle K zaprezentowała w Warszawie swój najnowocześniejszy koncept sklepu na stacji paliw, połączonego z kawiarnią, z powiększoną ofertą gastronomiczną. Punkt przy ul. Puławskiej 86 w stolicy będzie największym sklepem Circle K w kraju.

6. Carrefour wchodzi na Allegro. Zakupy będzie można odebrać w Żabce, Ruchu i Biedronce
Carrefour Polska pojawi się 8 grudnia 2019 na Allegro z ok. 3000 produktów z kategorii supermarket, dziecko, uroda. Klienci będą mogli kupować produkty od Carrefour przez jeden wygodny koszyk Allegro z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do sieci ok 20.000 punktów odbioru i automatów paczkowych w całej Polsce.

7. Zarządca ZM Henryk Kania złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki
Zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Trafił on do Sądu Rejonowego Katowice - Wschód. W innym komunikacie przekazano, że sąd w Katowicach umorzył przyspieszone postępowanie układowe. Kilka dni temu na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego zezwoliła rada wierzycieli ZM Henryk Kania, w odpowiedzi na wniosek spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.