09.02.2020/08:53

Najważniejsze wiadomości tygodnia: Carrefour, Żabka, Kaufland, Netto Polska, Pepco, Dealz

Carrefour stawia na e-grocery, Pepco i Dealz na sprzedaż, związkowcu Kauflandu zapowiadają referendum strajkowe, a Żabka i Poczta Polska przetestują elektryczną ciężarówkę. Ponadto Hebe stawia na rozwój oferty, 7-Eleven testuje sklep bez kasjerów, natomiast prezes Netto Polska przyznaje, że warunki dla handlu są coraz trudniejsze.

1. Carrefour poinformuje klientów e-sklepu o dokładnej godzinie doręczenia zakupów spożywczych

Sieć Carrefour pochwaliła się, że jako pierwszy dostawca e-grocery w Polsce będzie informować klientów poprzez smsy o dokładnej godzinie doręczenia zamówionych produktów.

2. Fundusze Advent i Mid Europa Partners zainteresowane przejęciem sieci Pepco i Dealz!

Advent International, obecny właściciel InPostu, a także Mid Europa Partners, były właściciel sieci Żabka a obecny współwłaściciel Allegro, wspólnie z trzecim partnerem - funduszem Hellman & Friedman - zamierzają zakupić Pepco Group, czyli właściciela sieci sklepów Pepco i Dealz - donosi Sky News.

3. Kaufland zapowiedział podwyżki, a związkowcy sieci chcą strajku

Kaufland obiecał podwyżki, ale nie wiadomo jakie. Związkowcy wzywają do referendum strajkowego

Sieć Kaufland poinformowała, że zamierza podwyższyć pensje swoim pracownikom od 1 marca, ale decyzja o wysokości podwyżki jeszcze nie zapadła. Sieć przekonuje, że jest jednym z trzech najbardziej atrakcyjnych pracodawców w swojej branży. Tymczasem Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza” wzywa pracowników do udziału w referendum strajkowym i domaga się 800 zł podwyżki.

Będzie strajk pracowników sieci Kaufland? Związkowcy zapowiadają referendum i chcą 800 zł podwyżki

Jak informuje Business Insider, związkowcy z polskiego oddziału sieci zapowiadają zorganizowanie wśród pracowników referendum strajkowego. Spór między Kauflandem i związkowcami trwa od 2019 r. Kaufland nie zgodził się na proponowane podwyżki pensji, ale zapowiedział, że pracowników czekają podwyżki od marca. Kłopot w tym, że nie wiadomo, jakie.

4. 7-Eleven testuje koncept sklepu bez kasjerów

Amerykański gigant, sieć 7-Eleven ogłosił, że testuje w swojej siedzibie głównej w Irving w Teksasie koncept sklepu bez kasjerów. Placówka o powierzchni 700 stóp kwadratowych oferuje najpopularniejsze produkty spożywcze, napoje i produkty nieżywnościowe. Projekt jest testowany przez pracowników firmy, którzy mogą robić zakupy i płacić za pomocą aplikacji mobilnej 7-Eleven.

5. Żabka i Poczta Polska jako pierwsze w Europie przetestują największą elektryczną ciężarówkę

Poczta Polska oraz sieć sklepów Żabka jako pierwsze w Europie przetestują Framo e-truck. Firmy chcą zweryfikować, jak sprawdza się on w logistyce kurierskiej oraz w ramach sieci handlowej. Auto, zasilane wyłącznie prądem elektrycznym, produkowane jest na bazie MAN TGM przez niemieckiego producenta Framo Gmbh.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.